MONITOR live

Kritikai platform és nyitott műhely a kortárs roma művészet és kultúra művészetelméleti, kultúrpolitikai és szociokulturális kérdéseiről

Fénykép

Az első MONITOR live egy 4 napos nyitott műhely, amely a képzőművészet-elmélet szak 7 hallgatójának 7 egyéni koncepcióját mutatja be, melyeknek kiindulópontja Raatzsch André a Magyar Képzőművészeti Egyetemen a 2012/13-as tanévben tartott workshopja. A hallgatók a koncepciójukhoz kapcsolódó kérdésfelvetéseket, kijelentéseket, statementeket dokumentálják a Labor terében felépülő mozgatható panelekben (munkaállomásokon). A munkaállomásokon a megjelenített problémafelvetésekhez és kérdésekhez kapcsolódóan meghívott szakemberekkel, csoportokkal és a jelenlevő érdeklődőkkel panel-beszélgetések, viták zajlanak, melyeknek célja a felvetett koncepciók, kérdések továbbgondolása, esetleges új alternatívák kialakítása.
A 4 napos műhelymunka során a MONITOR-ral egy olyan civil és kulturális platformot szeretnénk létrehozni, amelyen a különböző területek képviselőivel és a jelenlevőkkel közösen alakíthatunk ki releváns válaszokat, megoldásokat a helyszínen megjelenített és felmerült kérdésekre, problémákra.

Helyszín: Labor Galéria, 1053 Budapest, Képíró u. 6.
Időpont: 2013. szeptember 12. és 15. között

Koordinátorok:
Ács Bálint, Balázs Anna, Darvas Angéla, Don Tamás, Horváth Balázs, Menesi Luca, Varga Krisztina – A Magyar Képzőművészeti Egyetem képzőművészet-elmélet alapszak harmadéves hallgatói
Workshopvezető: Raatzsch André
Konzulensek: Kékesi Zoltán, Lázár Eszter

MONITOR live programok:
A MONITOR live a 4 nap során nyitott műhelyként funkcionál, így a helyszínen bárki, bármikor becsatlakozhat akár résztvevőként, akár szervezőként. A 4 nap során az előre rögzített bemutatók, előadások, kerekasztal beszélgetések mellett a szabadon maradó időben együttesen a jelenlévők bevonásával alakítjuk ki a programokat, eseményeket.

Rögzített programok:
szeptember 12. 18.00: MONITOR live megnyitó és bemutatkozó prezentáció
szeptember 13. 17.00: Kerekasztal-beszélgetés
ETIKA ÉS ESZTÉTIKA – A magyarországi cigányság integrációjának civil és kulturális gyakorlatai

Az eseményhez kapcsolódó további programok folyamatosan frissülő listája a https://www.facebook.com/monitor.nyitottmuhely oldalon található.

Meghívott együttműködők:
(a résztvevők listája folyamatosan bővül)

Balogh Rodrigó (színész, rendező, drámapedagógus), Csatlós Judit (kurátor, kulturális antropológus), Daróczi Ágnes (Romano Instituto Alapítvány igazgatója, kisebbségkutató, kulturális manager), Hódi Csilla (képzőművész), Illés Márton (Független Színház – programvezető), Karas Dávid (az FKSE elnöke), Kiss Viktória (képzőművész), Korponovics Roland (hallgató, MKE), Kovai Cecília (szociológus), Mihályi Barbara (hallgató, MKE), Mucsi Emese, Pócsik Andrea (filmtörténész, kultúrakutató), Simon Mihály (TASZ Romaprogramjának jogásza, terepmunkása), Sugár János (képzőművész), Szász Anna (szociológus), Wessely Anna (szociológus)

FB

This entry was posted in hírek, HU, szolidaritás. Bookmark the permalink.